Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.


Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

petrsojkaVIP


Oblíbená alba

Alba, která má petrsojka v oblíbených


reklama

64 fotek, 21.6.2017, 56 zobrazení, 54 komentářů | architektura, ostatní, příroda, vesnice
6 fotek, ve čtvrtek, 23 zobrazení, 8 komentářů
21 fotek, letos v srpnu, 31 zobrazení, 17 komentářů | dokumenty, krajina, příroda
Půlka srpna je pryč, po ránu už je chladno, mlhy, tak pár obrázků z mýho courání.
65 fotek, ve čtvrtek, 75 zobrazení, 7 komentářů
Ve čtvrtek jsme se sešli v komorním složení, horka neustupují a podobnou trasu jsme šli před dvěma měsíci 15.6.2017. Vedl Luděk, bylo nás 6, podle mapy jsme ušli 10 km, foto Jarka
fotky od Dagmar: http://dgm.rajce.idnes.cz/NW_Jiloviste-Cernosice-Radotin_17.8.2017/
20 fotek, 15.6.2017, 41 zobrazení, 1 komentář | cestování
Ve čtvrtek se musíme vypravit na letiště do Práglu, a to raději dřív než pozdě. D1 opět nezklamala, a dvě osmikilometrové kolony s přehledem objíždíme. Na letišti hodíme něco na zobku a pak už se jen věnujeme vlastní cestě, samozřejmě s přípitkem před cestou. Cestu zdárně zvládáme, nakonec i vypůjčení VW Polo v Algheru a dojedeme v pohodě i na ubytování Ramo Rosso. Nezbytný Welcome drink, hantec s naším ubytovatelem, přivítání "vínem", vzájemné ochutnávání Fernetů a nakonec už nás, okolo jedné v mnoci, čeká lože.
60 fotek, v úterý, 10 zobrazení, 3 komentáře
45 fotek, 6.7.2017, 61 zobrazení, 125 komentářů | cestování, dokumenty, koníčky, města, rodina-přátelé
ALB 653 - o Kouřimi by se dalo napsat mnohé, ale všechno je také k nalezení u strýčka Googla například.
Za sebe můžu dodat, že tam mají prima cukrárnu s moc dobrou zmrzlinou

další info : http://bele.rajce.idnes.cz/KOURIM_pupek_Evropy
19 fotek, léto, 173 zobrazení, 76 komentářů | krajina, sport, zábava
56 fotek, léto, 67 zobrazení, 114 komentářů | architektura, cestování, kultura, města
ALB 1122
SOBOTKA má historické jádro, které je městskou památkovou zónou. Roku 1957 byla založena tradice Šrámkovy Sobotky jako národního festivalu českého jazyka a literatury. Vyvinul se z původních setkání zaměřených na Šrámkovu tvorbu a od roku 1961 se přeměnil v týdenní seminář o mateřštině, vždy s nějakým nosným ústředním tématem. V roce 2017 to bylo ve dnech 1.- 8.července, a my jako z udělání jsme se úplně na konci festivalu stali jeho účastníky. Bylo to jednoduché, stačilo jen vstoupit na zahradu Šrámkova domu.

Nebyli jsme tam dlouho, krásných míst na podívání je tu mnoho. Také se nedá pominout ochutnávka vyhlášené cukrářské speciality, kterou je Miletínská modlitbička. Pokud se ale někdo chystá být opravdu světový, tak navštíví zrenovovaný objekt italského sochaře Claudia Parmiggianiho. Dílo, jehož další části se nacházejí v Itálii, Egyptě a ve Francii.

Skulptura byla odhalena roku 1991 a je nazývána Dům pod půlměsícem. Vypadala zdáli trochu jako veřejný záchodek, ale snad to tam nyní nikdo ani nezkusí. Po stržení původní zchátralé skulptury bylo místo upraveno, vytvořeny posílené základy a ze sedmi tisíc lícových pálených cihel – jen mnohem kvalitnějších než ty původní – byl celý objekt vystavěn znovu.

Autor nutí k cestování – zbývající tři části se nacházejí v Itálii, Egyptě a ve Francii. Toto dílo nelze nikdy uvidět celé najednou. Jeho smysl viděl Parmiggiani v pouti v prostoru a čase, kterou je třeba podniknout ke všem čtyřem stavbám. Čtyři architektonicky pojaté objekty z neomítnutých cihel jsou koncipovány do čtyř světových stran:

První část, která představuje sever, byla postavena roku 1975 v Collebeatu v Itálii a pojmenována Clavis – Klíč, druhá nese název La grande Pietra – Balvan, vznikla v roce 1983 v Egyptě a symbolizuje jih. Pomyslným západem a zároveň třetí plastikou v pořadí byla La Torre – Věž, která stojí od roku 1989 u zámku Saint-Géry u Albi ve Francii. Sobotecká skulptura Casa sotto la luna – Dům pod půlměsícem představuje východ a celé dílo uzavírá. Kdo dosud nepochopil, tak Dům pod půlměsícem představuje HUMPRECHT.

Sobotka se díky němu stala součástí umělcova mystického prostoru, který nelze nahlédnout jako celek – člověk, který se s ním chce seznámit, se musí stát poutníkem, jednotlivá místa navštívit a přijmout jejich tajemství. K tomu ostatně vyzývá i nápis na vršku sobotecké skulptury – SIATE MISTERIOSI – Buďte tajemní
…. A to jsme ihned byli :-)
60 fotek, 30.7.2017, 23 zobrazení, 6 komentářů
Návštěva zámku v Jindřichově Hradci,oběd,procházka městem,návštěva Muzae čs. armády 1938,chalupa a večerní procházka ke kapli a řopíku za vesnicí,doprovázená nálety ovádů a komárů.
29 fotek, v úterý, 31 zobrazení, 14 komentářů | dokumenty, krajina, příroda
Bylo tu docela dost lidí na večerní podívanou.
28 fotek, v pondělí, 22 zobrazení, 9 komentářů
Zahradní dům, Teplice - 14.8. 2017
VIDEO z koncertu: https://youtu.be/zUt0JhzR6iw

LagerStein : http://lagerstein.com/band/
115 fotek, minulý týden, 111 zobrazení, 3 komentáře | cestování
Letní slovenská expedice KČT Slovan Karlovy Vary ve dnech 5. až 12. srpna 2017 směřovala do oblasti Kremnických vrchů. V neděli 6. 8. 2017 jsme absolvovali túru přes nejvyšší vrcholy Kremnických vrchů dolů do města Kremnice. V pátek 11. 8. 2017 jsme sešli z hor na Krahulský vrch a do Geografického středu Evropy.