BRNO 2019 - DEN POLICIE
DEN POLICIE ČR
BRNO: Pozvání přijali i policisté ze Slovenska a Rakouska  

     Den POLICIE ČR se letos v Brně uskutečnil 21. června na Náměstí Svobody. Slavnostního zahájení se ujal ředitel Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje plk. Leoš Tržil.Celé náměstí zaplnila nejen policejních technika, ale i historické vozy VB, modely lodí či tanků.Pozvání na tento den přijali i policisté ze Slovenska a Rakouska, kteří přijeli ve svých služebních vozech a na motorce.
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie - Chrám zbudovaný Eliškou Rejčkou
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie se nachází na Mendlově náměstí kousek od centra města. Její počátky spadají do začátku 14. století. Tehdy zbudovala královna Eliška Rejčka, vdova po českých králích Václavu II. a Rudolfu Habsburském, u farního kostela na Starém Brně nový gotický chrám, jehož půdorys je ve tvaru kříže. Současně založila Eliška Rejčka vedle chrámu i ženský klášter cisterciaček. Prostředky k výstavbě kláštera získala od krále Jana Lucemburského, který jí věnoval svůj majetek na Starém Brně. Stavba chrámu trvala čtyřicet let a Eliška Rejčka se jejího konce nedožila. Zemřela na Starém Brně roku 1335 a je pochovaná v kryptě pod dlažbou chrámu u oltáře sv. Kříže. Místo jejího posledního odpočinku je vyznačeno v dlažbě baziliky písmenem E s korunkou. V roce 1467 byl chrám vypleněn vojsky Viktorina, syna Jiřího z Poděbrad. Za deset let byl opět zbudován a vysvěcen. Chrám, zvaný díky své zakladatelce i jako klášter Králové, je klenotem gotické architektury na Moravě.
Nádvoří Nové radnice. Kašna s alegoriemi dvanácti měsíců,
Všichni návštěvníci si mohli vyzkoušet výstroj a výzbroj policistů, pyrotechnický oblek, ale i běh proti radaru. Na tomto dnu nechyběly ani ukázky práce policistů z Oddělení služební kynologie s jejich čtyřnohými pomocníky, zásah policistů z Oddělení hlídkové služby Městského ředitelství Brno, kteří zakročovali proti ozbrojenému pachateli a také zákrok proti agresivním fanouškům, proti kterým zasahovali policisté ze Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie JmK.
K vidění byl i Schengenbus Cizinecké policie, který je důležitým pomocníkem pro práci policistů v terénu. Je to vozidlo vybavené „laboratoří“ na odhalování padělků. Stanoviště na dnu Policie ČR měl i BESIP Team, který přivezl simulátor nárazu a motocyklový trenažér.
Během dne si děti mohly na stánku zdravotní pojišťovny MV nechat na obličej namalovat různé obrázky nebo si zastřílet na airsoftové střelnici v budově Obvodní oddělení Brno – střed, kde policisté připravili i prohlídku policejní služebny s ukázkou snímání otisků prstů.
Janáčkovo divadlo
Světelná vodní fontána
Jezuitský Kostel Nanebevzetí Panny Marie - Jezuitský kostel v centru města
Kostely Nanebevzetí Panny Marie se nacházejí v Brně dva – v Zábrdovicích na křižovatce ulic Lazaretní a Zábrdovická a v centru města na ulici Jezuitská. Počátky druhého jmenovaného, který je znám i pod názvem Jezuitský kostel, spadají na začátek 13. století, kdy byl na tomto místě postaven malý románský kostelík zasvěcený Matce Boží. Na jeho místě byl v polovině 13. století vystavěn klášter pro nově založený řád augustiniánek s gotickým kostelem. Po husitských válkách, které přispěly k rozvrácení duchovního života, byl kostel svěřen do správy brněnské obce. Koncem 16. století jej dostali Jezuité, kteří ho přestavěli v raně barokním slohu. Nový kostel byl postaven v letech 1598 – 1602 za účasti italského umělce Giorgia Gialdiho. O šedesát let později byl přestavěn brněnským stavitelem Janem Křtitelem Ernou. Nízkou věž zvýšil v roce 1732 brněnský mistr německého původu Mořic Grimm. Kostel s jezuitskými kolejemi, které zde Jezuité rovněž zřídili, fungoval až do roku 1773, kdy byl jezuitský řád papežem Klementem XIV. zrušen. K obnově řádu došlo v roce 1853. Jezuité se však vrátili do Brna jen na velmi krátkou dobu v letech 1947 – 1950.
Kaple v nemocnici U svaté Anny.
Minulý týden jsem byl na operaci. Už jsem doma a je mi fajn.
Jessinka odpočívá. Zaslouží si to.
Vyhrála první místo v norovaní. Gratuluji.
Shanaka s maminkou. Maminka byla na operaci se šedým zákalem. Tak jí pomáhá.
Shanaka umývala tuk tuk.
Je jako nový.
Charlieho sestra.
Charlie je plný energie, stále něco drtí. Je mi po něm moc smutno.
Konečně je v Česku jako na Srí Lance. Tak vám Shanaka všem přeje krásné léto.
I já vám všem přeji krásné léto, užívejte si a dávejte na sebe pozor. Zdravíme Petr a Shanaka
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

BRNO 2019 - DEN POLICIE

Popis

#BRNO

Období

květen až červen 2019

Statistiky

  • 100 fotek
  • - zobrazení
  • 19 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
BRNO 2019 - DEN POLICIE
Komentáře Přidat