INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Akshardham Temple
Zdravíme všechny příznivce rajčete. Dnešní album bude trochu zvláštní.  Navštívili jsme nejkrásnější památku v New Delhi, ale nepořídili jsme ani jeden snímek. Odevzdat foťáky, mobily a batohy. Důkladná osobní prohlídka. Ale přece vás nejchudším k tu nádheru, kterou dne viděli. Stáhl jsem fotky z internetu.
CO JE AKSHARDHAM
"Akshardham" znamená Boží příbytek. Je oslavován jako věčné místo oddanosti, čistoty a míru. Swaminarayan Akshardham v Nové Dillí je Mandir - příbytkem boha, hinduistickým domem uctívání a duchovním a kulturním areálem věnovaným oddanosti, učení a harmonii. Nadčasové hinduistické duchovní poselství, živé zbožné tradice a starodávná architektura se odrážejí ve svém umění a architektuře. Mandir je pokornou poctou Bhagwanovi Swaminarayanovi (1781-1830), avatarem, devasům a velkým mudrcům hinduismu. Tradičním stylu byl slavnostně otevřen 6. listopadu 2005 s požehnáním HH Pramukh Swami Maharaj a prostřednictvím oddaných snah zkušených řemeslníků a dobrovolníků.
Každý prvek Akshardhama odráží duchovnost - Mandír, Výstavy a dokonce Zahrady. 
Akshardhamský mandir má více než dvě stě mrtvých, což představuje mnoho duchovních postav po mnoho tisíciletí. Duchovní předpoklad Akshardhama je, že každá duše je potenciálně božská. Ať už sloušíme rodině, zemi našim sousedům nebo všem živým bytostem po celém světě, může každá služba pomoci jednomu směru k božství. Každá modlitba je voláním k lepšímu sebe samému a přiblížení k Bohu.
Návštěva Akshardhama je duchovně obohacující zážitek. Ať už jde o realizaci síly modlitby, o pocit síly nenásilí, o vědomí univerzální povahy starodávných zásad hinduismu nebo o obdivování krásy Božího příbytku na Zemi - každý prvek má duchovní význam .
Otevřeno 6. listopadu 2005
Postavili Bochasanwasi Shri Akshar Purushottam Swaminarayan Sanstha (BAPS)
Inspirován HH Yogiji Maharaj (1892-1971 CE)
Vytvořil Jeho Svatost Pramukh Swami Maharaj
Do komplexu se dostalo více než 300 000 000 dobrovolnických hodin
Na jeho výstavbě se podílelo více než 8 000 dobrovolníků z celého světa
Mandir postavený ze složitě vyřezávaného pískovce a mramoru 
Výstavy o hinduismu, včetně Bhagwan Swaminarayanova života a učení, jako je modlitba, soucit a nenásilí.
Otevřené zahrady, vodní útvary a nádherné nádvoří
Srdcem komplexu Swaminarayan Akshardham je akshardhamský mandir. 
Slavnostní otevření 6. listopadu 2005 je mandir, jehož cílem je nabízet domov Bohu, který vyznamenává. Jeho sláva a božství - nadčasový, krásný a klidný domov pro Boha, který je zde na Zemi. Je to dočasné bydliště Boží a oddanost, hodnoty a kultura, která inspiruje. 
Architektonicky, mandir je poctou tradiční indické hindské architektury. Je navržena s ohledem na Starověk a středověkého indického pojednání o architektonické vědě - shilpa shastras, které vedly mandirův design a konstrukci z jeho výrazného stylu řezbářství a jeho rozměrů k jeho vyhýbání se. 
Proto je mandir vyroben bez použití železného kovu ve stavebnictví.
Akshardhamský mandir se skládá z 234 složitě vyřezaných pilířů, 9 ozdobených kopulí, 20 čtverhranných věží a 20 000 soch indických hinduistických duchovních osobností. Mandir dosahuje 141,3 stop do oblohy, má šířku 316 stop 
a délku 356 stop.
Uvnitř mandir, každý uctívaný pilíř, strop a kupole sdílí příběh oddanosti, nabízí darshan božstva nebo zachycuje událost ze života Bhagwana Swaminarayana.
Hlavní ozdobou celého komplexu je velký chrám Akshardham Mandir, postavený z růžového kamene a bílého mramoru. Budova je 43 m vysoká, 96 m široká a 110 m dlouhý sestrojena z 234 složitě vyřezávaných sloupů s postavami tanečníků, hudebníků, božstev, 148 sochami slonů a dalšími vyobrazeními rostlin a živočichů. Byl postaven bez použití ocele, přesně ve stylu prastaré indické architektonické tradice. Pod devíti nádherně zdobenými kupolemi s 20 vrcholky najdeme více než 20 tisíc vyřezávaných postav. Pod centrální kupolí najdete 3,4 m vysokou sedící sochu Svámínárájány a okolo ní jsou další sochy. Nezapomenutelný zážitek.
Narayan Peeth.

Je to starodávná hindská tradice, která provádí pradakšiny nebo obchůzky jako znamení úcty a modlitby. Věřící chodí kolem mandirí po směru hodinových ručiček, aby posílili víru, že Bůh by měl být středem života. 
U akshardhamského mandirru je cesta k uskutečnění těchto circumambulací zdobena třemi bronzovými reliéfními panely o délce 60 stop. Tyto panely ilustrují božské události ze života Bhagwana Swaminarayana a pomáhají věřícím chodit po těchto stezkách, aby si pamatovali Boha, když provádějí obchůzky. Vrstva mandir, kde jsou tyto panely instalovány, je známá jako Narayan Peeth.
Během pouhých pěti let byl vystavěn jako pocta Bhagwanu Swaminarayanu, zakladateli současné višnuistické sekty, který žil v letech 1781-1830 n.l.. Nachází se uvnitř rozlehlé zahrady se zpívající fontánou. Inspiroval a vytvořil Pramukh Swami Maharaj a vyzařuje mír, krásu a radost božství. Deset bran zastupuje deset hlavních směrů popsaných v indické kultuře, deset bran odráží pocit dobroty celého světa pro všechny návštěvníky. Součástí komplexu je kino, obchod se suvenýry.
Od doby védské má Indie slavnou tradici respektování řek, jezer a stepwellů. Po této tradici obklopuje hlavní posvátné vodní tělo, Narayan Sarovar, hlavní mandir Akshardham. Narayan Sarovar obsahuje svaté vody 151 řek a jezer posvěcených Bhagwan Swaminarayan, včetně Manasarovar, Pushkar Sarovar, Pampa Sarovar, Indradyumna Sarovar, Manikarnika Ghat, Prajag Triveni Sangam, řeka Kshipra, řeky Ganga a Yamuna a mnoho dalších. 
Na vnější stěně mandirové je 108 bronzových gaumukhů, symbolizujících 108 jmén Boží, z nichž vychází svatá voda.
Výstavy jsou vystaveny ve třech velkých sálech, z nichž každý má jedinečný styl zobrazení. Zdrojem vzdělání, informací a inspirace jsou čtyřnásobná kombinace umění, vědy, kultury a duchovnosti. Umělecky fascinující, vědecky ohromující, kulturně se pohybující a duchovně vyvýšené, výstavy vytvářejí úžasné prostředí, které je schopné přenášet diváky do staré Indie. Vyvážená fúze starověkých hodnot a moudrosti a nejlepších moderních médií a technologií poskytuje výstavy silný, duševně vzrušující zážitek z hinduistického dědictví a univerzálních hodnot. Tři sály jsou: Sahajanand Darshan - síň hodnot; Neelkanth Darshan - film ve velkém formátu; Sanskruti Darshan - kulturní loď.
Vnitřní sanctum nebo garbhagruh mandarády Akshardhama je domovem Bhagwana Swaminarayana a jeho božské posloupnosti gurusů - Gunatitanand Swami, Bhagatji Maharaj, Shastriji Maharaj, Yogiji Maharaj a Pramukh Swami Maharaj. 
Jako projevy Aksharbrahma jsou guruové jako projevy Aksharbrahmy věčnými služebníky Boha a ideály svatosti a oddanosti. 
Oni bydlí v garbhagruhu věčně nabízející službu a uctívání Bhagwan Swaminarayan. Položky posvěcené Bhagwanem Swaminarayanem během jeho času na Zemi jsou také zachovány pro darshan přímo za garbhagruh. 
Okolo garbhagruru jsou zvláštní oltáře věnovány jiným hinduistickým božstvům ze Sanatany Dharmy: Shri Sita-Ram, Shri Radha-Krishna, Shri Lakshmi-Narayan a Shri Shiv-Parvati.
V obchodě se suvenýry jsem nakoupil plno dárků pro svoji rodinu a přátele.
Mandir stojí tradičně a symbolicky na ramenou slonů. V jedinečné kreativní adaptaci sloni na bázi Swaminarayan Akshardhamu nejsou jen stojící. Gajendra Peeth nebo Elephant Plinth představují příběhy a legendy o slonech s přírodou, s lidmi a s Bohem. Toto zobrazení slonů je na počest těchto velkolepých, ale jemných zvířat a také sdílení poselství míru, krásy a jemnosti.
Interiér Akshardham mandir může být rozdělen do devíti mandapamů nebo tematických prostorů. Těchto devět mandapamů je každý vyplněn složitě vyřezávanými murtis a pilíři a zakrytý unikátními kopulemi a stropy. Cestou přes tyto mandapamy se setkáváme s proslulými oddanými, skvělými avatary a radostnými nebeskými bytostmi. Ozdobné vzory a složité řezby mandapámů inspirují odraz Boží nepředstavitelné krásy a krásy, kterou inspiruje ve stvoření.
Shanaka jako hrozínek na krásném výletu. Úchvatná podívaná a zážitky. Mějte se fajn. Zdravíme Petr a Shanaka
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Akshardham Temple

Popis

#INDIE #NEWDELHI #CESTOVÁNÍ

Období

zima 2017/2018

Statistiky

  • 50 fotek
  • - zobrazení
  • 25 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Akshardham Temple
Komentáře Přidat