INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Jama Masjid
Zdravíme všechny příznivce rajčete. Čeká nás další zajímavý program. Navštívíme Jama Masjid.
Shanaka je už připraven vás na výlet odvést.
Propletame se uličkami na Main bazar..
Stánky s čerstvým ovocem lákají k zastavení.
My nasedáme na Metro.

Dillí – metro
Super moderní metro. Se svými téměř 200 kilometry trati a 145 stanicemi je metro v Dillí třináctým největším metrem na světě.
Moderní, klimatizované vagóny.
Dobrá orientace, dobré značení v angličtině. Uvnitř vagónů vizuální i akustická indikace pozice vlaku na trase.
Elektrické zásuvky na dobíjení mobilů :-)
První vagón rezervovaný jen pro ženy
Neuvěřitelná čistota, moderní design
Nejrychlejší způsob jak se přesouvat v lidmi a auty přecpaném Dillí
Systém žetonů a přeplacených karet, z nichž se odečítá částka podle vzdálenosti.
Přervané ve špičkách.
A to už jsme na tržišti před Jama Masjid.
Pouliční holič.
Cukrová třtina. Výborný nápoj.
Jama Masjid

Tato velká mešita v Starém Dillí je největší v Indii, s nádvořím, které je schopné pojmout 25 000 muslimů. Stavba začala v roce 1644 a skončila s konečnou architektonickou extravagancí Shah Jahana, císaře Mughal, který postavil Taj Mahal a Červenou pevnost .
Pohled na tržišti pod mešitou.
Vysoce dekorativní mešita má tři velké brány, čtyři věže a dva minarety o výšce 40 m, postavené z pásů červeného pískovce
bílý mramor. Návštěvníci si mohou půjčit župany na severní bráně. To může být jediný čas, kdy se budete oblékat jako místního, aniž byste se cítili jako outsider, abyste si to co nejvíce užili.
Koupili jsme vstupenku na minaret. U vchodu jsem platil zase jenom já. Shanaka se ztratil v davu místních.
Modlitební oblast.

Masjid-i Jahān-NUMA (World odrážející mešita), běžně známá jako Jama Masjid z Dillí , je jednou z největších mešit v Indii.
Byla postavena Mughal císařem Shah Jahan mezi lety 1644 a 1656 za cenu 1 milionu rupií, a bylal slavnostně otevřena imamem z Bukhara , dnešní Uzbekistán . Mešita byla dokončena v roce 1656 nl se třemi velkými bránami, čtyřmi věžemi a dvěma 40 m vysokými minarety postavenými z pásů červeného pískovce a bílého mramoru . Na nádvoří se může modlit více než 25 000 osob. K dispozici jsou tři kopule na terase, které jsou obklopeny dvěma minarety. Na podlaze je pro ctitelé označeno celkem 899 černých hranic. Architektonický plán Badshahi Masjid , postavený synem Shah JahanaAurangzeb v Lahore v Pákistánu je podobný Jama Masjid v Dillí.
Mešita byla místem dvou útoků, jednen v roce 2006 a druhý v roce 2010. Během prvního se v mešitě vyskytly dvě exploze a zranilo se třináct lidí. Ve druhém případě byli dva tchajwanští studenti zraněni, když na ně začali střílet dva střelci .
Mughal císař Shah Jahan postavil Jama Masjid mezi 1644 a 1656. Pracovalo zde více než 5000 pracovníků. Původně se nazýval Masjid-i-Jahan-Numa , což znamená "mešita velikého pohledu na svět". Stavba byla prováděna pod dohledem Saadulláha Chána, wazira (nebo předsedy vlády) během vlády Shah Jahana. Náklady na stavbu v té době byly miliony rupií.] Shah Jahan také postavil Taj Mahal v Agra a Červenou pevnost v Dillí, která stojí naproti Jama Masjid. Jama Masjid byla dokončena v roce 1656 nl (1066 AH).Mešita byla slavnostně otevřena Imamem Bukhariem, mulláhemz Buchary , Uzbekistánu, dne 23. července 1656, na pozvání šáha Jahana. Přibližně 25 000 lidí se může na dvoře současně modlit a někdy je považováno za největší mešitu v Indii. Mešita je obyčejně nazývána "Jama", což znamená pátek.
Modlitební oblast.

Po britském vítězství v revoltě z roku 1857 zabavili mešitu a postavili zde své vojáky. Také chtěli zničit mešitu, aby potrestali obyvatele města. Ale kvůli opozici, které se potýkalo, nedošlo k demolici.
Modlitební oblast.

Největší mešita v Indii je jednou z posledních památek postavených pod vládou Mughal císaře Shah Jahana. Jeho stavba začala v roce 1650 a dokončena v roce 1656, po níž zůstala královskou mešitou císařů až do konce období Mughal.
V roce 2006 bylo hlášeno, že mešita naléhavě potřebuje opravu a tehdejší saúdskoarabský král Abdulláh nabídl, že za ni zaplatí. Imám řekl, že obdržel nabídku přímo od saúdských úřadů, ale požádal je, aby se obrátili na indickou vládu . Nejvyšší soud v Dillí však uvedl, že tato záležitost nemá žádnou "zákonnou svatost", která imamu neposkytuje žádné "zvláštní akcie".
2006 Jama Masjid výbuchy

Dne 14. dubna 2006 došlo ke dvěma výbuchům, které přišly brzy po pátečních modlitbách a probíhaly v rychlém sledu. Nicméně nebylo jasné, jak výbuchy vznikly. Mezi oběťmi byli vážně zranění, zatímco dalších osm lidí utrpělo drobné zranění. V té době imám Bukhari komentoval: "Zde je hněv mezi našimi lidmi, ale přitahuji je k tomu, aby udrželi klid".
2010 Jama Masjid útok

Dne 15. září 2010 byli dva tchajwanští turisté zraněni poté, co ozbrojenci na motocyklu začali palbu v autobusu zaparkovaném poblíž brány číslo tři v mešitě Po útoku policie zadržela 30 lidí, Došlo k posílení bezpečnosti a oblast byla proměněna v pevnost, bylo nasazeno mnoho policistů.
V listopadu 2011 Delhi policie zatkla šest členů indických mudžáhidů, kteří byli zodpovedni, že stoji za výbuchem Jama Masjid. Zdroje říkají, že "hlavní muž" Imran "údajně zasadil bombu do auta mimo mešitu. V září roku 2013 bylo oznámeno, že vůdce skupiny Yasin Bhatkal spolu s Assadullahem Akhtarem byl minulý měsíc zatčen a připustil, že útok provedli s pákistánským národním Waqasem. Yasin prohlásil, že ho nařídil ředitel IM v Karáčí Riyaz Bhatkal, aby provedl tento úkol, protože Imám dovolil uvnitř něj "polo-nahé" cizince.
Architektura

Mešita má tři velké brány, čtyři věže a dva 40 m vysoké minarety postavené z pruhů červeného pískovce a hladkého bílého mramoru . Severní severní brána má 39 schodů a jižní strana má 33 schodů. Východní brána byla venkovským vchodem a má 35 schodů.] Ze všech těchto brán je východní část, kterou používali císaři, během pracovních dnů zůstává zavřená. Mešita je postavena na červené pískovcové verandě, která je asi 9 metrů od úrovně terénu a rozprostírá se přes 1200 metrů čtverečních. Klenba je lemována dvěma vznešenými minarety, které jsou vysoké 40 metrů a sestávají ze 130 schodů, podélně prošlých mramorovým a červeným pískovcem. Minarety se skládají z pěti podlaží, každý s vyčnívajícím balkonem. Sousední stavby jsou vyplněny kaligrafií . První tři patra minaretů jsou zhotoveny z červeného pískovce, čtvrté z mramoru a páté z pískovce .
Na nádvoří se může vejít až 25 000 věřících a zaujímá 20000 metrů čtverečních. Mešita je dlouhá asi 80 metrů a šířka 27 metrů.] Modlitební síň měří 61 metrů a šířku 27,5 metru. ] Je tvořena vysokými klenutými oblouky a mramorovými kopulemi. Skříň umístěná na severní bráně má sbírku památek Mohameda - Koránu napsaného na deerskinu, červené vousy-vlasy proroka, jeho sandály a stopy implantované do mramorového bloku.
Půdorys mešity je podobný jako u Jamy Masjid z Agry. Je pokryta bílým a černým zdobeným mramorem, který vypadá jako muslimská modlitební podložka. Kromě toho je pro muslimské věřící označeno tenké černé ohraničení o délce 0,91 ma šířce 0,46 m. Celkem je 899 takovýchto políček.] Architektura a plán Badshahi Masjid, který postavil syn Shah Jahan Aurangzeb v Lahore, je úzce spjat s mešitou. Před vzpourou v roce 1857 byla madrasav blízkosti jižního konce mešity, která byla během povstání zničena.
Pohled z minaretu na starou část Dillí
Detail balkónu
Častý smutný pohled.
Palačinka se sladkostmi.
Všude vůně čerstvého koření.
Arašídy, mandle, kešu , hrozinky. Prodejce nabízel Shanakovi obchod. Když turista koupí dostane provizí. Turista nekoupil. Turista rozumí.
Policejní stanice. Měli zavřeno.
Ananas.
Fotka vznikla sama od sebe. Ale povedlo se. Asi jsem chtěl překročit vlastní stín.
Kokosové ořechy.
Nekoupíte slepici k dnešnímu obědu?
Šťáva z červené řepy a pomerančů byla osvěžující.
Datle
Pěkná štěňátka. Bylo jich sedm.
Venku se setmělo a my jdeme odpočívat.
Děkujeme za vaši návštěvu. Dnes nás čeká další program a vy se můžete těšit na další alba. Zdravíme Petr a Shanaka.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Jama Masjid

Popis

#INDIE #NEWDELHI #CESTOVÁNÍ

Období

únor 2018

Statistiky

 • 100 fotek
 • - zobrazení
 • 27 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Jama Masjid
Komentáře Přidat