INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Lodhi Garden
Zdravíme všechny příznivce rajčete. Dnešní výlet bude do zahrady Lodhi. Nasedat a jedem.
Lodhi Garden
Oblíbené místo na piknik a radost pro ranní prochazky s množstvím zeleně a stromů. Přístup z Lodi Road. Je to nedaleko Khan Market .
Lodhi zahrady jsou městským parkem a nachází v New Delhi. Rozprostírají se na 90 akrů (360 000 m 2 ), obsahují hrob Mohammeda Shaha, hrobku Sikandar Lodi , Shishu Gumbad a Bara Gumbad ,] architektonické práce z 15. století Lodí - který vládl části severní Indie a Provincie Punjab a Khyber Pakhtunkhwa dnešního Pákistánu od roku 1451 do roku 1526. Místo je nyní chráněno archeologickým průzkumem Indie
Hrob Mohammeda Shaha, druhého posledního z vládců Sayyidových dynastií , nejstarší z hrobek v zahradě, postavil v roce 1444 Ala-ud-din Alam Shah jako poctu Mohamedovi Shahovi. Vzhledem k tomu, že z těchto dvou období zůstává v Indii málo architektury, Lodi Gardens je důležitým místem uchování. Hrobka Mohameda Shah je vidět z cesty, a je nejstarší struktura v zahradách. Architektura je charakterizována osmihrannou komorou, s kamennými chhajjas na střeše a guldasty na rohu.
Po staletích, po dynastii Sayyida a Lodi z 15. století , kolem památníků rostly dvě vesnice, ale vesničané byli přemístěni v roce 1936, aby se vytvořily zahrady. Během britského Raju byla upravena Lady Willingdon , manželkou generálního guvernéra Indie , Marquess of Willingdon , a tudíž jménem "Lady Willingdon Park" při svém uvedení do úřadu 9. dubna 1936, a 1947, poté Nezávislost dostala dnešní jméno Lodi Gardens.
Později, to bylo re-krajinářský v roce 1968 JA Stein , který také navrhl sousední Indické Mezinárodní centrum , spolu s Garrett Eckbo , během doby Stein rovněž postavili skleník v parku. Britská brána je stále používána jako vchod, který kdysi přivítal návštěvníky Lady Willingdon Parku.
Od roku 2005 organizují INTACH a Archeologický průzkum Indie (ASI) kulturní dědictví pro studenty a širokou veřejnost v parku], která se stala oblíbeným mistem ranní prochazky a nadšence jógy. To je také populární místo na piknik pro obyvatele Nového Dillí . Společnost INTACH zpřístupnila malou brožuru, která nabízí informace o historii parku a památkách, ptácích a stromech v areálu. V roce 2009 Archeologický průzkum Indie (ASI) udělil restaurátorský projekt pěti památek s zahradou ve fázích a INTACH Delhi Chapter, počínaje Bara Gumbad ,Shish Gumbad a Mohammed Shah, poté, co byla od roku 2007 zpracována zpráva o ochraně těchto lokalit. V roce 2005 byla podepsána Memorandum o porozumění Rs 1 crore, první fáze projektu financovaného společností Steel Authority of India Ltd. (SAIL). procesu zachování, v němž začala strukturální práce v roce 2009.
Dále v zahradě jsou zbytky vodního toku, který spojuje řeku Yamunu s hrobkou Sikandar Lodi . Tato hrobka má ještě cimbuří, které ji obklopují. V blízkosti hrobky Sikander je Athpula ("Eight Piered") most, poslední z budov v Dillí, postavený za vlády Mughal císaře Akbar ,]obsahuje sedm oblouků, z nichž centrální je největší. Hrobka Mohammeda Shaha, posledního z vládců Sayyidových dynastií, nejstarší z hrobek v zahradě, byla postavena v roce 1444 Ala-ud-din Alam Shah jako pocta Mohamedovi Shahovi. Hrobka je osmiúhelníkového tvaru, s četnými okrasnými chhatrymi v hinduistickém stylu kolem centrální kopule s četnými oblouky, verandami a šikmými opěrkami. V každém rohu jsou věžičky. Hlavní hrobka je podporována 16-ti stranným bubnem. Je to zploštělý typ a je obklopen chhatrizem , což zřejmě snižuje jeho podstatně větší základnu. O několik let později se zdá , že hrobka Sikandar Lodi byla z této Sayyidské hrobky zkopírována
Tak to by byl asi poslední cvik v mém životě.
Další hrobka v zahradách je Sikander Lodi , která je podobná hrobce Mohammeda Shaha, ačkoli bez chhatry , byla postavena jeho synem Ibrahim Lodi v roce 1517, posledním sultánem Dillí z Lodi dynastie, když byl poražen Babur , první bitva Panipatu v roce 1526, která položila základ Mughalské říše . Jeho hrobka se často mylně považuje za Shisha Gumbad a nachází se v blízkosti kanceláře tehsil v Panipat , poblíž Dargahu Sufi svatého Bu Ali Shah Qalandar. Jedná se o jednoduchou obdélníkovou strukturu na vysoké plošině, na kterou se přiblíží schody. Hrobka byla rekonstruována Brity a nápis zmínku o porážce Ibrahima Lodi v rukou Babur a renovace byla zahrnuta v 1866. Pod Mughals hlavní renovace by se často odehrávala v závislosti na tom, jaké příležitosti by používaly zahrady pro Akbar Velkou měrou byla zahrada použita jako hvězdárna a uchovávaly záznamy v účelové knihovně.
Vzhledem k tomu, že z těchto dvou období zůstává v Indii málo architektury, Lodi Gardens je důležitým místem uchování. Hrobka Mohameda Shah je vidět z cesty, a je nejstarší struktura v zahradách. Je to dobrý příklad kombinace hindských a islámských stylů architektury. Hindské rysy zahrnují osm chhatrisů, z nichž každá je zakončena lotosovým finálem s dekorativní kapela kolem základny; rohové okrasné vrcholy (guldastas) a chhajja
Výroba bambusových košťat na ulicí.
Hrnečky na kávu pro Vaška. wwendy53
Velký výběr ovoce a zeleniny za nízké ceny.
Plakát - maska katakhali z Kéraly.
To je pohoda rozvalit se tak na ulicí.
Retro styl
Shanaka rytířem.
Každý den mlsáme zmrzlinu.
Další výlet je u konce. Mějte se fajn. Zdravíme Petr a Shanaka
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Lodhi Garden

Popis

#INDIE #NEWDELHI #CESTOVÁNÍ

Období

5.2.2018

Statistiky

 • 100 fotek
 • - zobrazení
 • 33 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Lodhi Garden
Komentáře Přidat