INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Mughal Garden
Zdravíme všechny příznivce rajčete. Dnes nasedneme do dopravního prostředku budoucnosti a necháme se odvést do zahrad Mughal.
Hned u brány mě rozehřáli do běla. Po osobní prohlídce jsem musel odevzdat foťák. Vysvětloval jsem jim, že jsem závislák a fotit musím. Zbytečně. Ještě odevzdat baterií ze zadní kapsy. Shanakovi mobil zůstat. Jak logické.
Mughal Garden
Nachází se uvnitř komplexu Rashtrapati Bhawan. Je otevřen pro veřejnost pouze v únoru a březnu .
Začínáme prohlídkou - záhon s heřmánkem.
Tady je česnek.
Expozice bonsai. Prý jedna z nejhezčích v Indii. No nebudeme jim to vyvracet.
Čekala nás vodní fontána s hudebním doprovodem.
Dnes bylo krásně, 30 stupňů.
Mughal zahrady jsou skupinou zahrad postavených Mughalovými v perském architektonickém stylu. Tento styl byl silně ovlivněn perskými zahradami, zejména strukturou Charbagh .  Výrazné použití přímočarých rozvržení se provádí uvnitř zděných příček. Některé z typických rysů zahrnují bazény , fontány a kanály uvnitř zahrad.
Zahrady patří k prezidentskému paláci Rashtrapati Bhavan.
Rashtrapati Bhavan prezidentská rezidence“předtím‚místokrále dům‘) je oficiální sídlo prezidenta se nachází na západním konci Rajpath v New Delhi , Sídlo má 340 pokojů a je  oficiální sídlo prezidenta, sály, předseda Estate, která navíc obsahuje velké prezidentské zahrady ( Mughal Gardens. velké otevřené prostory, rezidence bodyguardů a zaměstnanců, stáje, další kanceláře a služby v rámci jeho obvodových zdí. Pokud jde o oblast, je to jedna z největších rezidencí hlavy státu na světě.
Skládá se ze čtyř podlaží a 340 pokojů s podlahovou plochou 19 000 m 2 , která byla postavena pomocí 1 miliardy cihel a 3 000 000 čtverečních metrů (85 000 m 3 ) kamene.
Plán rozvržení budovy je navržen kolem masivního náměstí s několika nádvořími a vnitřními prostory uvnitř. Plán vyžadoval dvě křídla; jeden pro místokrále a obyvatele a druhý pro hosty. Rezidenční křídlo je samo o sobě samostatným čtyřpodlažním domem s vlastním dvorním prostorem. Toto křídlo bylo tak velké, že poslední indický guvernér generál Chakravarti Rajagopalachari se rozhodl žít v menším křídle , tradicí následovaných následnými prezidenty. Původní křídlo bydliště je nyní využíváno především pro státní recepce a pro návštěvy hlav států. 
Sály a místnosti
Rashtrapati Bhavan má mnoho sálů, které jsou využívány pro státní funkce a jiné účely. Dva z nich, Durbar Hall a Ashoka Hall, jsou nejvýznamnější.
Mughal zahrady se nacházejí na zadní straně Rashtrapati Bhavan, zahrnují jak Mughal a anglické krajinářské styly a funkce velkého množství květin. Zahrady Rashtrapati Bhavan jsou každý rok otevřeny veřejnosti.

Hlavní zahrada: Dva kanály vedoucí od severu k jihu a dva východní až západní rozdělí tuto zahradu na mřížku čtverců. Na křižovatkách těchto kanálů je šest lotosovitých fontánek. Zatímco energetické fontány stoupající až do výšky 3,7 m vytvářejí uklidňující šelest, který okouzlí návštěvníka, kanály jsou tak klidné, že se zdá, že jsou zmrzlé. V kanálech ve vhodných časových dnech lze vidět odrazy impozantní budovy a hrdých květů.
Zahradní terasa: Existují dva podélné pásy zahrady, na vyšší úrovni na každé straně hlavní zahrady, tvořící severní a jižní hranice. Pěstované rostliny jsou stejné jako v hlavní zahradě. Uprostřed obou pásů je kašna, která spadá dovnitř, tvoří studnu. Na západních špičkách se nacházejí dva altány a na východních špičkách dva ozdobně navržené strážní sloupky.
Dlouhá zahrada nebo "zahrada Purdha": nachází se na západ od hlavní zahrady a vede po každé straně centrální chodby, která vede do kruhové zahrady. Uzavřená ve stěnách o výšce 12 stop je převážně růžovou zahradou. Má 16 čtvercových růžových polí uzavřených v nízkých živých plotů. V centru nad centrální dlažbou je červená pískovec pergol, která je pokrytá růžičkami, Petrou, Bougainvillea a vinnou révou. Stěny jsou pokryté držáky jako Jasmine, Rhyncospermum, Tecoma Grandiflora, Bignonia Vanista, Adenoklyma, Echitice, Parana Paniculata. Podél zdí jsou zasazeny stromy čínské pomeranče.
Kolem okružní zahrady jsou prostory pro kancelář zahradníka, skleník, obchody, školky apod
Všichni prezidenti, kteří zůstali u Rashtrapati Bhavan, se intenzivně zajímali o údržbu a údržbu zahrad Mughal. Všichni přispěli svým způsobem. Základní témata však zůstaly nezměněny.
Prohlídka zahrad Mughal končí. Ještě vyzvednou můj všudybyl a všudevlez. Pěkně jsem je potrápil. Nalepili mě na něho nálepku. Tak ji museli odstranit. A pořádně. Já taky trpěl.
Katedrální kostel vykoupení v Nové Dillí , také známý jako místokrálový kostel , patří k nejkrásnějším  kostelům v Indii . Kostel se nachází východně od Parlamentního domu a Rashtrapati Bhavan, který byl tehdy používán britským místokrálem . Katedrála Církev vykoupení Indie, je součástí Dillí diecézi církev severní Indie
Ministerstvo obrany.
Pouliční holič.
Plakát z metra.
Nasedáme do metra a jedeme domů.
Dnešní výlet končí. Zahrady se nám moc líbili a vám snad také. Mějte se fajn. Zdravíme Petr a Shanaka
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Mughal Garden

Popis

#INDIE #NEWDELHI #CESTOVÁNÍ

Období

21.2.2018

Statistiky

  • 100 fotek
  • - zobrazení
  • 28 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Mughal Garden
Komentáře Přidat