INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Purana Quila
Zdravíme všechny příznivce rajčete. Pořádně se nasnídáme. . Pravá indická snídaně téměř až do postele. V tomto má náš levný hotel velké plus. Můžeme vyrazit. Plán zoologická zahrada. Realita - Zoo má v pátek zavřeno. Zvláštní, že na internetu žádná taková informace nebyla. Takže jsme popojeli o kousek dál a navštívili další historickou památku.
U pokladny opět konspirační rozdělení . Přece jen je rozdíl v cenách. Černí za 15,- INR tj. 4,50 Kč a cizinci za 200,- INR tj 60,- Kč. Tady moje ZTP neplatí.
Člověk nemusí jít daleko, aby viděl starou pevnost Purana Quila stojící uprostřed divoké zeleně. Built na místě nejstarší z mnoha měst v Dillí, Indraprastha, Purana Quila má hrubě obdélníkový tvar s obvodem téměř dva kilometry. 

Tlusté hradby korunované merlony mají tři brány vybavené baštami na obou stranách. Pevnost byla obklopena širokým příkopem, spojeným s řekou Yamunou, která tekla na východ od pevnosti. Severní brána, nazývaná Talaqui darwaza nebo zakázaná brána, spojuje typicky islámský špičatý oblouk s hinduistickým chhatrisem a závorami; zatímco jižní brána se nazývala
Purana Quila
Humayun Darwaza měl podobný plán. 

Masivní brána a zdi Purana Quila byly postaveny Humayunem a základem pro nové město Dinpanah.
Práce byly provedeny Sher Shah Suri, který vysídlil Humayun, Purana Quila je místem pro velkolepou zvuková a světelnou show, která se koná každý večer. Nekoná, protože je v dezolátnim stavu.
Tak si jdeme pevnost prohlédnout. Pojďte s námi.
Západní brána, Bara Darwaza, hlavní vstupní chodba s baštou

Purana Qila ( stará pevnost ) je jednou z nejstarších pevností v Dillí . Současná citadela Purana Qila se udává, že byla postavena pod Sher Shah Suri. Ale podle ASI Vasant Swarnkar, výkopy - poslední v letech 2013-14 - ukazují na stopy z 3. století před naším letopočtem, pre-mauryské období. První dvě kola výkopů - v letech 1954-55 a 1969-72 - tehdejší ředitel ASI, BB Lal, odkryli stopy PGW pod kopcem. V té době se Lal pustil do misí, aby vykopal různé lokality zmíněné v textu Mahabharata a tvrdil, že na všech těchto místech nalezl takové stopy jako společný rys.
Na základě PGW, který archeologicky patří k 6.-12. Století před naším letopočtem, Lal tvrdil, že Purana Qila je království Pandavy Indraprasthy, odhaduje 900 před naším letopočtem jako období války popsané v eposu.

Výkopy, které provedl archeologický průzkum Indie (ASI) u Purana Quila v letech 1954-55 (zkušební zákopy) a opět 1969-1973 jeho ředitel BB Lal , odhalili Painted Grey Ware datovat se k 1000 před naším letopočtem.
Pevnost byla vnitřní citadela od města Din Panah během Humayun éry kteří ji renovovaný v roce 1533 a dokončena o pět let později. Zakladatel dynastie Suri , Sher Shah Suri , porazil Humayun v roce 1540, jménem Fort Shergarh ; přidal několik dalších objektů v komplexu během jeho pětileté vlády. Purana Qila a její okolí prosperovaly jako "šesté město Dillí" .
Mapa památek, které si postupně projdeme.
Když Edwin Lutyens vytvořil nové město Britské Indie , New Delhi, ve dvacátých letech minulého století srovnal centrální průhled, nyní Rajpath , s Puranou Qilou . Během rozdělení Indie se v srpnu 1947 Purana Qila spolu se sousední hrobkou Humayun stala místem pro utečenecké tábory pro muslimy, kteří se stěhují do nově založeného Pákistánu. To zahrnovalo více než 12 000 vládních zaměstnanců, kteří se rozhodli pro službu v Pákistánu, a mezi 150 000 až 200 000 muslimskými uprchlíky kteří se do Purana Qila dostali do září 1947, kdy převzala vedení obou táborů indická vláda. Kultura Purana Qila zůstala funkční až do začátku roku 1948, kdy je vlaky odvezli do Pákistánu
V roce 1970, hradby Purana Qila byly poprvé použity jako podklad pro divadlo, když tři inscenace v Národním School of Drama zde byly představeny: Tughlaq , andha Yug a Sultan Razia režii Ebrahim Alkazi . V pozdějších desetiletích se zde konají různé významné divadelní představení, kulturní akce a koncerty. Dnes se jedná o denní zvuk a světelnou prezentaci po západu slunce, o historii "Sedmi měst Delhi", od Indraprasthy přes Nové Dillí .
Jednopláštěná Qila-i-Kuna mešita byla postavená Sher Shahem v roce 1541 je vynikajícím příkladem pre-Mughal designu a časným příkladem rozsáhlého použití špičatého oblouku v regionu, jak je vidět na jeho pěti vchodech "pravé" podkovovité oblouky. Byla navržena jako mešita Jami nebo páteční mešita pro sultána a jeho dvořany. Modlitební hala uvnitř, jednolodní mešita, měří 51,20m na 14,90m a má pět elegantních klenutých modlitebních výklenků nebo mehrabů v západní zdi. Mramor v odstínech červené, bílé a břidlicové je používán pro kaligrafické nápisy na centrálním iwan , označuje přechod od Lodhiho k architektuře Mughal. Na nádvoří je mělké jezírko s fontánou.
Druhé patro, přístupné skrze schodiště z modlitební síně, s úzkým průchodem podél obdélníkového sálu, poskytl prostor pro ženské dvořany, aby se modlili, zatímco klenutý vchod na levé zdi, orámovaný zdobenými jharokami , byl vyhrazen členům královská rodina. Na mramorové desce uvnitř mešity je nápis : "Dokud jsou lidé na zemi, může být tato budova navštěvována a lidé jsou šťastní a veselí v ní". Dnes je to nejlépe zachovaná budova v Purana Qila.
Stavební informace

Stěny pevnosti se zvedají do výšky 18 metrů, protínají se asi 1,5 km a mají tři obloukové brány: Bara Darwaza (velká brána) směřující na západ, která je ještě dnes používána; jižní brána, také populárně známá jako "brána Humayun" (pravděpodobně tak známá, protože byla postavena Humayunem, nebo možná proto, že odtud je vidět Humayunova hrobka ); a nakonec "Talaqi brána", často známá jako "zakázaná brána". Všechny brány jsou dvoupodlažní pískovcové struktury lemované dvěma obrovskými půlkruhovými baštami věží, zdobené bílým a barevným mramorem intarzií a modrými dlaždicemi. Jsou plné detailů, včetně ozdobných převislých balkonů nebo jharokh ,), všechny prvky, které připomínají architekturu Rajasthani, jak je vidět na severní a jižní bráně, a které se v budoucí architektuře Mughal výrazně opakovaly . Navzdory majestátům exteriéru přežila jen málo vnitřních struktur, kromě mešity Qila-i Kuhna a Shermandalu, které oba připisovali Sher Sher.
Indická palmová veverka nebo třípruhá palmová veverka ( Funambulus palmarum ) je druh hlodavce z čeledi Sciuridae přirozeně vyskytující se v Indii a na Srí Lance . Koncem 19. století byla palmová veverka spatrena na Madagaskaru , Réunionu , Mayottu , na ostrovech Comoro , na Mauriciu , na Seychelách a v Austrálii , kde se od té doby stala vedlejším škůdcem . 

Úzce příbuzná pětipruhá palmová veverka , F. pennantii , se nachází v severní Indii a její rozsah se částečně překrývá s tímto druhem.

Legenda vysvětluje pruhy na zadní straně většiny veverek. Během výstavby Rama Setu (mostu) na Rameswaramu od lorda Ramy a Vanara Seny , trochu veverka také přispěla svým vlastním malým způsobem. Sbalila se do písku a pak se rozběhla ke konci mostu, aby se zbavila písku ze zad.Pán Rama , potěšený touhou stvoření, hladil veverku a od té doby má indická veverka na zádech bílé pruhy, které jsou považovány za znak prstů lorda Ramy. Pán Rama a veverka jsou zmíněny v jedné z písní Alvaru
Stará pevnost Humayunova soukromá knihovna (Sher Mandal) Purana Qila a Hammam
Hammam Khana (lázeňský dům) v Purana Qila
Sher Mandal pojmenovaný pro Farid, který se pokusil dokončit to, co bylo započato Babur, ale v počáteční fázi zemřel, a tak stavba byla zastavena až do příchodu Humayun.

Tato dvojpodlažní osmiboká věž červeného z pískovce se strmými schody vedoucími až k střeše měla být vyšší než její stávající výška. Jejím původním stavitelem byl Babur, který stavbu objednal, a sloužila jako osobní observatoř a knihovna pro svého syna Humayun, který skončil až poté, co obsadil pevnost. Je to jedna z prvních observatoří v Dillí, nejdříve v Pir Gharib v hinduistickém Rao na Ridge postavená ve 14. století Firoz Shah Tughlaq. Věž je osazena osmiúhelníkovým chhatri podporovaným osmi pilíři a zdobená bílým mramorem v typickém Mughalském stylu.

Uvnitř jsou zbytky dekorativní omítky a stopy z kamenných regálů, kde se pravděpodobně nacházejí císařské knihy.
Archeologický průzkum Indie prováděl výkopy u Purana Qila v letech 1954-55 a znovu od roku 1969 do roku 1973 BB Lal a jeho nálezy a artefakty jsou vystaveny v archeologickém muzeu Purana Qila. To zahrnuje Painted Gray Ware , datovat se 1500 n.l., a různé předměty a keramika znamení neustálé bydlení od Mauryan k Shunga , Kushana , Gupta , Rajput , Delhi Sultanate a Mughal období.
Humayunská brána
Khayr al-Manazil Masjid (lit. "nejsnadnější z domů")nechala postavit v roce 1561 Maham Anga (1562), jedna z řádových sester Akbar. Vlivná žena na dvoře, folklór naznačuje, že během Akbarova dětství vládla Mughalské říši. Závěrečná deska na středním oblouku modlitebny v mešitě také uvádí, že byla postavena za pomoci Shihab al-Din Ahmad Khan, tehdejšího guvernéra Dillí, mocného dvořana, který byl také příbuzný s Mahamem Angem.
Khayr al-Manazil Masjid je impozantní dvoupodlažní stavba umístěná přímo naproti hlavnímu vstupu do Purana Qila na západní straně nové cesty Mathura. Nová Mathura Road, jak se dnes nachází v Dillí, je považována za starou silnici Old Grand Trunk, která spojuje východní provincie Bengálsko s Pešávarem (nyní Pákistánem) na západě. Khayr al-Manazil je jižně od velkolepé ulice vedoucí na severozápad k monumentální bráně, jedné z mála přežívajících úlomků městských hradeb Dillí v šestnáctém století, jak to stanovil Humayun a následoval Sher Shah Suri. Historici věří, že tato cesta je pozůstatkem staré silnice na silnici; monumentální vstup do Khayr al-Manazil Masjid by pak měl čelit staré velké silniční silnici.
Obdélníkový plán mešity je uspořádán kolem velkého obdélníkového nádvoří o rozměrech přibližně 38,4 metrů a 28,3 metru s podélnou osou ve směru východ-západ. Dvůr je obklopen ze tří stran dvěma příběhy dalanů (místností). Modlitební sál je umístěn na západní straně dvora. Vědci naznačují, že mešita byla také použita jako madrasa a že daláni byli učebny. Někteří učenci naznačují, že vysoká obvodová stěna mešity byla kvůli její funkci ženské madrasy.
Obvod:
Pravoúhlost mešity je upravena různými rohovými podmínkami: severovýchodní roh obsahuje nepravidelný výčnělek, zatímco jihozápadní roh je zkosený. Severozápadní a jihozápadní rohy obsahují osmiúhelníkové věže vyčnívající z plánu. Nižší úroveň těchto věží obsahuje prázdné výřezy na každé straně a horní úrovně obsahují osmiúhelníkové místnosti. Horní úroveň jihozápadní věže je dnes v ruinách. Zevnitř jsou vysoké obvodové stěny mešity nezakončeny některými okny: malé klenuté otvory v horním patře a několik v dolním patře. Obvodová stěna mešity je v polo-zničeném stavu; horní patro severních, jižních a východních zdí se částečně zhroutilo. Zeď západní neobsahuje žádné otvory. Ve středu je mírně vyčnívající obdélníkový panel s štíhlými rohovými věžičkami.
Nádoby u očistu před modlitbou.
Obvodová zeď se na severní a jižní straně trochu zvedne, aby se mohla ubytovat v modlitební síni podél západní strany dvora. Tato část obvodové stěny je v horní části lemována mraky. Velká šikmá kopule modlitební síně stoupá vysoko nad obvodovou stěnou vysokého šestnáctistranného bubnu. Cibulovitý finiál v červeném pískovci vystupuje z obrácených okvětníc
Knihy koránu.
Brána: 
Pohled z vnější strany mešity vidí zničené zdi, oblouky a klenby staveb, které sousedí s vysokou obvodovou stěnou mešity na obou stranách hlavní vstupní brány, která vede do nádvoří na východě. Tato červená pískovcová brána je většinou neporušená a její dvě mohutné pilíře vyčnívají mírně od obdélníkového půdorysu, aby podporovaly široký obloukový portál hluboko zapuštěný do plochého obdélníkového rámu. Tyto můstky jsou rozloženy na vnitřní ploše a vedou k menšímu, hluboce zapuštěnému klenutému vchodu. Jakmile je uvnitř, vidíme schody, které vedou k horní úrovni na obou stranách tohoto vchodu. Při pohledu z nádvoří je klenutý vchod také hluboce zapuštěn do širokého obloukového portálu na straně dvora.
Konec prohlídky. Jedeme metrem do hotelu.
Ještě koupit oběd. Dnes bude ryba s rýží.
Ještě kráska s plakátu.
A my dva nakonec. Mějte se fajn a příště na dalším výletě čau. Zdravíme Petr a Shanaka
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Purana Quila

Popis

#INDIE #NEWDELHI #CESTOVÁNÍ

Období

únor 2018

Statistiky

 • 100 fotek
 • - zobrazení
 • 27 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Purana Quila
Komentáře Přidat