INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Qutab Minar
Zdravíme všechny příznivce rajčete. Toto album je mé čtyřsté. Tak by to chtělo nějaký krásný výlet. Tak vás vezmeme na prohlídku Qutab Minar.
Opět proběhlo konspirační rozdělení. Shanaka s černými za 30,- INR a já s bílými za 500,- INR. Hned u metra se na nás nalepil ochotný průvodce, který nás chtěl provázet. Chvíli trvalo než jsme ho setřásli. Stejně na nás počkal po prohlídce a odvezl nás do předražého obchodu. Mají smůlu, nás neoberou.
Hned u vchodu nás přivítala veverka. Bylo jich tam všude plno.
Račte vstoupit. Vyfotit památky bez lidí je celkem problém v Indii.
Qutab Minar je stoupající 73 m vysoká vítězná věž, kterou v roce 1193 postavil Qutab-ud-din Aibak bezprostředně po porážce posledního hinduistického království v Dillí. Věž má pět zřetelných podlaží, z nichž každá je označena vyčnívajícím balkonem a zužuje se od průměru 15 m u základny až po 2,5 m na vrcholu. První tři podlaží jsou zhotoveny z červeného pískovce; čtvrté a páté patro jsou z mramoru a pískovce. Na úpatí věže je mešita Quwwat-ul-Islam, první mešita postavená v Indii. Nápis před jeho východní bránu provokativně informuje, že byl postaven s materiálu získaným z demolice "27 hinduistických chrámů".
Minaret obklopuje mnoho dalších budov, které jsou dochovanou ukázkou indické architektury 12. století. Původně byla plánována ještě druhá věž, která by byla ještě vyšší než Qutub Minar sám, její výstavba však skončila poté, co bylo vystavěno prvních 12 metrů.
Indové se řadí fotí.
Shanaka je taky malý narcisek. Také dělá selfíčka na každém kroku.
Nad památkami krouží mnoho holubů. Doufám, že nám nepošlou dáreček.
Mateřská škola na vycházce.
Počátky Qutab Minar jsou zahaleny v kontroverzních otázkách. Někteří věří, že minaret byl postaven jako vítězná věž, která znamenala začátek muslimského panství v Indii. Jiní říkají, že sloužil jako minaret muezzinům, aby zavolali věřící k modlitbě.
Nikdo však nemůže zpochybnit, že věž není jen jednou z nejlepších památek v Indii, ale také ve světě. Qutab-ud-din Aibak , první muslimský vládce v Dillí, zahájil výstavbu Qutab Minar v roce 1200 nl, ale mohl dokončit jen suterén. Jeho nástupce , Iltutmush , přidal další tři podlaží, a v roce 1368, Firoz Shah Tughlak postavil páté a poslední podlaží.
Bollywoodský herec a režisér Dev Anand chtěl natočit píseň "Dil Ka Bhanwar Kare Pukar" z filmu Tere Ghar Ke Samne uvnitř Minaretu. Kamery v té době však byly příliš velké, aby se vešly do úzkého průchodu věže, a proto byla píseň natočená v replice věže. Místo sloužilo jako scenérie v druhém díle druhé série z filmu Úžasný závodu Austrálií. .
Qutab Minar (urdsky قطب منار‎‎) je nejvyšší minaret v Indii (vysoký 72,8 m, průměr u základny činí 15 m, u vrcholu pak pouhých 2,5 m). Nachází se v indickém Dillí, je součástí komplexu Qutab a jednou z památek města; rovněž byl zapsán i na seznam světového dědictví UNESCO. Minaret byl budován mezi lety 1193 (postaveny pouze základy) a 1368 během vlády několika králů. Na jeho výstavbu se použil materiál i ze zničených hindustických svatyň. Jako materiál byl použit rudý pískovec.
Imam Zaminova hrobka
Kaligrafie na horní části základny - Vývoj architektonických stylů z Aibaku do Tughlaku je zřejmý v minarech. Reliéfní práce a dokonce i materiály použité pro konstrukci se liší. 74 metrů Qutab Minar má 15 metrů u základny a zužuje se na 2,5 metru na vrcholu. Věž je ozdobena pásky nápisů a čtyřmi balkony, které jsou podepřeny propracovaně zdobenými závorami. I když v troskách je Quwwat Ui Islam (světlo islámského) mešity v komplexu Qutab jednou z nejúžasnějších staveb na světě. Qutab-ud-din Aibak zahájil stavbu v roce 1193 a mešita byla dokončena v roce 1197.
Dekorativní motivy na vyšších úrovních - Věž má pět překlenutých, zužujících se podlaží. Nejnižší tři zahrnují skládaný válcové hřídele nebo sloupců světle červeného pískovce, oddělených přírub a poschoďový balkony , prováděných na Muqarnas krakorcích . Čtvrtý sloupec je z mramoru a je relativně prostý. Pátá je z mramoru a pískovce. Příruby jsou tmavší červený pískovec v celém rozsahu a jsou vyryty koránskými texty a dekorativními prvky. Celá věž obsahuje točité schodiště o 379 schodech. Na úpatí věže je Quwwat ul Islam mešita. Minaret je naklon jen o něco více než 65 cm od vertikály, což je považováno za bezpečnou hranici, ačkoli experti prohlásili, že je potřeba monitorovat v případě, že prosakování dešťové vody dále oslabuje základ.
Před rokem 1974 byl veřejnosti umožněn přístup na vrchol minaretu, přes vnitřní schodiště. Dne 4. prosince 1981 došlo ke zřícení schodiště. Při nehodě bylo na schodišti mezi 300 a 400 návštěvníků .45 bylo zabito rozdrcením a někteří byli zraněni. Většina z nich byly děti. Následně byl veřejný přístup do vnitřku věže zakázán.
Stále se pracuje na úpravách zahrady.
Style věže je v podstatě iránský, ale pravděpodobně vzorovaný na Afghánistán je Minaret Jam , a přizpůsobené místním uměleckých konvencí začleněním ‚ovinutý zvonky a girlandami a lotosových hranic do řezbářské práce‘.] Aybak také začal Qutub Minar podle vzoru iránských minaretů, ale postavili hinduští řemeslníci. Množství nápisů v Parso-arabských a Nagari charakterech v různých částech Qutab Minar odhaluje historii jeho stavby a pozdější restaurování a opravy Firoz Shah Tughluq (1351-89) a Sikandar Lodi (1489- 1517).
Smithova kupola

Dne 1. září 1803 způsobilo velké zemětřesení vážné škody. Major Robert Smith z britské indické armády v roce 1828 zrekonstruoval věž a na pátém místě nainstaloval dlážděnou kupolu a vytvořil tak šestý. Kupola byla odebrána v roce 1848, na základě instrukcí The Viscount Hardinge , generálním guvernérem Indie. Byla znovu instalována na úrovni země východně od Qutab Minar, kde zůstává. Je známá jako "Smithova bláznivost ".
Sluneční hodiny. 

Je přesně 11 hodin 33 minut 55 sekund
Sloup železný Dillí je 7 m Kirti stambha (sloupec slávy nebo sloupce vítězství ), původně postavený a věnovaný jako dhvaja (banner) se Hind božstvo pán Vishnu ve 3. až 4. století nl králem Chandra, v současné době stojí v komplexu Qutab v Mehrauli v Dillí , Je známý pro rezistentní složení kovů použitých při konstrukci.

Pilíř přilákal pozornost archeologů a vědců v oblasti materiálů kvůli své vysoké odolnosti vůči korozi a byl nazván "svědectvím vysoké úrovně dovedností dosažených starověkými indickými železářskými kováři při těžbě a zpracování železa". [2] [3] Odolnost proti korozi je důsledkem rovnoměrné vrstvy krystalického hydrátu hydrogenfosforečnanu železitého, který se vytváří na železo s vysokým obsahem fosforu a slouží k jeho ochraně před účinky klimatu v Dillí.
Iltutmush v roce 1230 a Alla-ud-din Khiljiv roce 1315 došlo k přírůstkům budovy. Hlavní mešita se skládá z vnitřního a vnějšího nádvoří zdobeného šachty a obklopeného pilířem. Většina těchto šachet je ze 27 hinduistických chrámů, které byly vypleněny, aby postavily mešitu. Není proto divu, že muslimská mešita má typickou hinduistickou výzdobu. V blízkosti mešity je jedno z nejstarších starožitností Dillí - Železný sloup.
Pilíř váží více než 6000 kg a předpokládá se, že byl původně postaven tam, co je nyní Udayagiri jedním z monarchů Gupta , ačkoli přesné datum a umístění jsou sporné.
Štěňata se vyhřívají na Slunci.
Kaligrafie na horní části základny
Probíhá archeologický průzkum.
Obrázek minaretu je uveden na cestovních dokladech vydaných železniční společností Dillí Metro Rail Corporation . Nedávno spustila do provozu ve spolupráci s archeologického průzkumu Indie návod na Qutab Minar.
Děkujeme všem za návštěvu a loučíme se s vámi v milé společnosti.
Mějte se fajn. Zdravíme Petr a Shanaka.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Qutab Minar

Popis

#INDIE #NEWDELHI #CESTOVÁNÍ

Období

9.2.2018

Statistiky

 • 100 fotek
 • - zobrazení
 • 34 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Qutab Minar
Komentáře Přidat