INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Safdarjang Tomb
Zdravíme všechny příznivce rajčete. Dnešní další poznáváním začneme snídaní. Typická indická snídaně až na pokoj skoro do postele.
Pojedeme metrem. Koupili jsme předplatní kupón.  Je to pohodlnější a levnější.
Stanici metra New Delhi máme kousek od hotelu. Při vstupu do metra jsou všichni zkontrolování policií a musí se projít bezpečnostním rámem. Také jsou kontrolovány zavazadla.
Kousek se svezeme taxi tuk tukem. Jízdné 15,- Kč. Jak říkala moje babička : ,,  nekup to '' .
Tak vás všechny zveme na prohlídku Safdarjangovi hrobky.
Omlouvám ale popis udělám odpoledne. Jak by řekla naše kamarádka Alena : ,, bo není čas ''
Tři kopule klenuté  mešity v komplexu na pravé straně vstupní brány
Safdarjungova hrobka
 je poslední uzavřená zahradní hrobka v Dillí v tradici Humayunovy hrobky, i když je mnohem menší v měřítku. Byla postavena v roce 1753- 54 jako mauzoleum Safdarjung, místokrál Awadh pod Mughal císaři , Mohammed Shah . 

Má několik menších pavilonů s evokujícími jmény jako Jangli Mahal , Palác v lese, Moti Mahal (Pearl Palace) a Badshah Pasand (oblíbený král).
Safdarjungova hrobka je pískovcové a mramorové mauzoleum v Dillí , Indie . Bylo postaveno v roce 1754 v pozdním stylu Mughal Empire pro státníka Safdarjung . Památník má atmosféru prostornosti a impozantní přítomnost s klenutými a klenutými červenohnědými a bílými barvami. Safdarjung byl předseda vlády Mughal říše ( Wazir ul-Mamlak-i-Hindustan ) když Ahmed Shah Bahadur vystoupil na trůnu v 1748.
Mirza Muqim Abul Mansur Khan, který byl všeobecně známý jako Safadarjung, který vládl nad Avadh, byl nezávislým vládcem Avadhu jako místodržícího Muhammada Shaha . Byl velmi bohatý a nejsilnější. Po smrti císaře Muhammada Shaha z Mughalské říše se přestěhoval do Dillí. Když Mohamed Shah Ahmed Shah vystoupil na trůn Mughal Říše v Dillí v 1748, Safdarjung byl hlavním ministrem ( Vizierem ) říše s názvem Wazir ul-Mamalk-i-Hindustan a tehdy říše byla v úpadku, protože jejich pravidlo se rozšířilo pouze do severní Indie.
Jako Vezír převzal veškerou moc pod svojí  kontrolu, protože král byl jen loutka, figurka, která si užívala život s vínem, opiem a ženami. Nadhodnocoval a nadále vykonával své síly, takže císařova rodina nazývala jejich konfederaci Hindy Maratha, aby jim pomohla zbavit se svého vězně. Nastal občanský konflikt a nakonec v roce 1753 byl Safdarjung vyhnán z Dillí. Zemřel brzy v roce 1754. Po jeho smrti se jeho syn Nawab Shujaud Daula prosil Mughalského císaře, aby mu umožnil postavit hrobku pro svého otce v Dillí. Poté postavil hrob, který byl navržen architektem Abyssininan . 

Na jihu této hrobky je historické místo bitvy, které bylo v roce 1386 bojováno mezi Timurem z Mangolu a Mohamedem Tughlaqem, když byl poražen.
Safdarjungská hrobka, poslední monumentální hrobka zahrad Mughalů, byla plánována a postavena jako uzavřená zahradní hrobka v souladu se stylem hrobky Humayun. To bylo dokončeno v 1754. Desky z hrobu Abdul Rahim Khankhana byly použity při stavbě hrobu.

Hrobka má čtyři klíčové rysy, kterými jsou: plán Char Bagh s mauzoleem uprostřed, devítidílný půdorys, pětidílná fasáda a velké pódium se skrytým schodištěm.
Hlavní vstupní brána k hrobce je dvoupatrová a její fasáda má velmi propracovanou ornamentaci na omítnutých površích a je v ozdobené fialové barvě. Na povrchu je nápis v arabštině a v jeho překladu je napsáno: "Když hrdina obyčejné statečnosti odjíždí z přechodného období, může se stát obyvatelstvem božího ráje". Zadní strana fasády, která je viděna po vstupu do brány, má mnoho místností a knihovnu. Napravo od brány je mešita, která je třímístná konstrukce označená pruhy
Vstup do hlavní brány poskytuje dokonalý výhled na mauzoleum.  Stěny jsou postaveny vysoko a centrální kupola, která je hlavním mausoleem Safdarjung, je postavena nad terasou. Červené a žhavé kameny jsou materiály používané pro stavbu hlavního mauzolea, který měří 28 metrů čtverečních. Centrální komora, čtvercového tvaru, má osm oddílů s cenotaphem uprostřed. Zde jsou oddíly v pravoúhlém tvaru a rohové oddíly jsou osmihranné. Interiér hrobky je pokryta rocokovou omítkou s dekoracemi. Kolem hlavní hrobky jsou čtyři věže, které mají polygonální tvar a jsou opatřeny kiosky. Mají mramorové panely, které jsou vybledlé a zdobené oblouky. Tam je podzemní komora v mauzoleu, kde se nacházejí hroby Safadrjungu a jeho manželky. Strop mešity byl omítnut, malován a zdoben.
Fasáda, přestože byla postavena ve stylu Tádž Mahala, postrádá symetrii, protože byla udělena zvratná osa, což vedlo k nevyváženému vzhledu k hrobce. Klenba je delší; střední část má vyšší pishtaq . Čtyři minarety ve čtyřech rozích jsou součástí hlavního mauzolea, který byl úplně odlišný pojem ve výšce ve srovnání s Taj Mahal, kde jsou věže oddělené a pryč od fasády hrobu.

Architektura hrobu je
Architektura hrobu je chválena a také haněna ; je znepokojena nedostatečným rozdělením různých jednotek a využíváním špatného materiálu pro výstavbu. Reginald Heber , který byl biskupem Kalkaty mezi lety 1823 a 1826, založený na světle hnědé barvě použitého kamene, poznamenal, že hrob má "barvu hrnku". Dokonce i ASI poznamenal, že mramor používaný pro výzdobu ve věžích, přestože je příjemný, je "spíše rozkošný". Další pozorování je, že hrob nemůže být srovnáván s Taj Mahalem nebo Humayunskou hrobkou, neboť v době, kdy byla postavena, byla Mughalská říše na úpadku a musel být použit pískovec a řádky byly nastaveny nesprávně a kvalita se objevila jako "vlákno holé".
Informace v Braillově písmu.
Plánek hrobky.
Velká zahrada obklopující hrobku je obklopena stěnou, která je na každé straně dlouhá přibližně 280 metrů.Uspořádání je ve formě čtyř čtverců se širokými chodníky a vodními nádržemi, které byly dále rozděleny na menší čtverce. Zahrada je v zahradním stylu Mughal charbagh a je menší verzí zahrady hrobky Humayun, která je také postavena v Dillí. Jeden kanál vede k vstupní bráně a druhý vede ke třem pavilonům. Hlavní pódium, nad nímž je postaveno mauzoleum, měří 50 metrů na každé straně. Vysoké stěny byly postaveny v zděném kamenném zdivu a v interiéru byly zapuštěné oblouky. Věže nebo chatrismají osmiúhelníkový tvar. Jeho celkové uspořádání se skládá ze čtyř pavilonů, které mají více komor a vstupní brána na východ působí impozantně. Na východní straně přiléhající k bráně se nachází mnoho apartmánů, mešita a nádvoří.
Pavilony jsou umístěny v západním, severním a jižním směru a jsou jménem J angli Mahal (palác v lese), Moti Mahal (perlový palác) a Badshah Pasand (oblíbený král). Rodina Nawabových bývala v těchto pavilonech. Nyní je celý památník pod kontrolou archeologického průzkumu Indie (ASI), který má své kanceláře v pavilonech, a také knihovnu nad hlavní branou
Dne 21. srpna 2012 tehdejší ministr zdravotnictví Indie Ghulam Nabi Azad nabídl Eid modlitby v mešitě v komplexu. Nicméně podle zákona archeologického průzkumu Indie (ASI) "nejsou modlitby na centrálně chráněných památkách povoleny, ledaže praxe byla převládající v okamžiku, kdy byla oznámena jako chráněná" a je jednou ze 174 chráněných památek ASI v Dillí . Dříve také indický viceprezident Hamid Ansari "plánoval nabídnout Eid modlitby" u hrobu, ale byl zrušen v "jedenácté hodině"
Hrob má čtyři kašny na každé ze čtyř stran. V prosinci roku 2013 bylo oznámeno, že plán pokračoval v "aktivaci fontán", protože úředníci věřili, že "jsou v provozním stavu". Ale "při nedávném výkopu" objevil ASI odvodňovací systém přiléhající k fontáně. Systém by jim "pomoci jim restartovat". Ačkoli existují čtyři fontány, ale podle ASI by se jen "jeden", který je opačný k hlavnímu vchodu, stal "funkčním".
V červnu 2014 ASI přesunula svou kancelář z hrobu do kanceláří General Pool poblíž Indonéské národní armádní kolonie. V listopadu téhož roku byly v hrobě instalovány nové informační tabule, aby "propagovaly méně známé, ale pozoruhodné památky ve městě [ Dillí ]".
Natáčel se zde Hollywoodský film v roce 2013, Jobs ,hrdina  byl zastřelen v hrobce.
Indická míchačka na beton.
Opouštíme tuto nádhernou hrobku a vracíme se domů.
Záchody Deluxe na hlavním nádraží New Delhi.
Požární zbrojnice.
Pouliční holič.
Velmi populární indický herec.
Kupujeme si domů oběd.
Na každém kroku jsou vidět taxi tuk tuky. Řidiči lákají ke svržení.
Taxametr stejně neměří. Musí se smlouva.
Vstup do metra.
Vypadá to, že se v metru nesmíte poblít. Ale je to zákaz plivání na zem pod pokutou 200,- INR. Oni všichni žvýkají betel a plivou sliny na zem.
Takové kokosové ořechy by na Srí Lance nikdo nepil.
Vchod na hlavní nádraží v New Delhi.
Cestou zpět jsme potkali veselé kluky. Trochu jsme vyzvidali o životě.
Konečná vystupovat. Posíláme náš pozdrav všem. Mějte se fajn. Zdravíme Petr a Shanaka
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Safdarjang Tomb

Popis

#INDIE #NEWDELHI #CESTOVÁNÍ

Období

únor 2018

Statistiky

  • 100 fotek
  • - zobrazení
  • 28 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Safdarjang Tomb
Komentáře Přidat