INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Zoo
Zdravíme všechny příznivce rajčete. Vyrážíme na druhý pokus do  Národní zoologické zahrady. Byli jsme tady v pátek, ale měli nečekaně zavřeno. Na internetu na jejich stránkách o provozní době nebyla zmínka. Byla , ale až na konci. Já to přehlédl. Tak vzniklo jedno z předešlých alb.
Zakoupit vstupenky. Černí 40,- INR , bílí 200,- + 50,- za foťák. U vstupu se musel odevzdat batoh. Hlídání 1,- INR. Osobní prohlídka osaháváním.  Museli se vyhodit i bonbóny z kapes.
Vítejte v národní zoologické zahradě v New Delhi.
Už se těšíme na prohlídku. Tak pojďte s námi.
Všude plno děti na školním výletě.
Nasedáme do elektromobilu a jedeme. Jízdenka 67,- INR . Systém hop on hop. Můžete si vysednout a zase nasednout do dalšího auta.
Kasuár přílbový či kasuár jižní (Casuarius casuarius) je velký pták a typický představitel rodu Casuarius, který obývá tropické deštné lesy v severovýchodní Austrálii, východní Indonésii, na Nové Guineji a na ostrovech Aru a Seram. Patří také k mnoha ptákům, které popsal v 18. století zoolog Carl Linné ve své práci Systema Naturae
Kasuár přílbový je největší zástupce čeledi kasuárovitých a druhý nejtěžší pták na světě, jehož hmotnost se nejčastěji pohybuje pro samice okolo 58 kg pro samce okolo 30 kg. Délka těla může dosáhnout až 1,5 m.
Všude ječeli děcka a na ně ječeli učitelky, které vypadali jako bachařky. 
Už se nedivím, proč mají v pátek zavřeno. I zvířata si musí odpočinout.
Každá třída má několik učitelem a také mužský doprovod.
Slon je souhrnný český název pro dva rody chobotnatců - Loxodonta a Elephas. Slon je největší žijící suchozemský savec. Při narození váží okolo 100 kg. Samice slona je březí 20 až 22 měsíců, což je nejdelší doba březosti u suchozemského zvířete. Slon se dožívá 60 až 70 let. Největšího slona zastřelili v Angole v roce 1974, vážil 12 000 kilogramů. Rody s českým názvem slon obsahují tři žijící druhy, které patří do dvou rodů - Loxodonta (slon africký a pralesní) a Elephas (slon indický). Velmi blízkým příbuzným byl i vyhynulý mamut (Mammuthus).
Zoo je velice zanedbaná a v klecích toho moc k vidění není. Začal jsem tedy pozorovat lidi. Bylo to zajímavé.
Hroch obojživelný (Hippopotamus amphibius) je velký sudokopytník z čeledi hrochovitých, adaptovaný k životu ve vodním prostředí. Vyskytuje se v Africe na jih od Sahary. Jeho nejbližším příbuzným je hrošík liberijský. Dříve byli hroši pokládání za příbuzné prasat, podle nedávných výzkumů však mají mnohem bližší příbuzenské vztahy k předkům kytovců.
Potrava

Hroch si získává část potravy ve vodě, pomocí zubů vyrývá ze dna oddenky a kořeny, např. lotosu. Spásá i plovoucí rostliny, jako je např. pistie, většinu potravy ale získává noční pastvou na souši. Hroší žaludek je trojdílný, mimořádně objemný a žije v něm mnoho druhů symbiotických prvoků. Díky nim je hroch schopen strávit i velmi hrubou a vláknitou potravu, jakou jiní býložravci nežerou, např. ostřici nebo šáchor, ale nepohrdne ani mršinou. Pokud má možnost si vybírat, upřednostňuje chutnější druhy trávy, jako je vousatka, troskut či divoké proso. Hroch sežere denně 30–40 kg rostlinné potravy, což je v poměru k jeho velkosti relativně málo (v poměru k hmotnosti těla je to poloviční spotřeba potravy než u domácího skotu),
Prostředí

Hroši se vyskytují pouze v oblastech s dostatkem vody. Preferují stojaté nebo pomalu tekoucí vody, případně rozsáhlejší bažiny porosty rákosu, šáchoru a další bahenní vegetace. V místech, kde nejsou loveni, jsou hroši poměrně málo plaší objevují se dokonce i na řekách, protékajících většími městy, jako je Bujumbura, Entebbe či N'Djamena.
Tak jsme na konci. Docela zklamání. Ještě návštěva WC. Hrůza a děs. Raději rychle pryč.
Granátové jablko je aromatické ovoce se sladkokyselou chutí, plod granátovníku obecného, latinsky Punica granatum, starším českým termínem se nazývá marhaník granátový.

Karambola nebo čínská hvězdice je ovoce stromu Averrhoa carambola. Nejčastěji se jí čerstvé v exotických ovocných salátech nebo jako ozdoba pohárů a nápojů. Před konzumací se odstraní hnědá žebra a plod se nakrájí na plátky. Vzniknou tak velmi dekorativní hvězdy. (Proto se v anglickojazyčných zemích tomuto ovoci říká starfruit – „hvězdicové ovoce“.)
Nasedáme do metra a jedeme domů. Ještě cestou ulovit nějaké jídlo.
Mějte se fajn a zase příště. Zdravíme Petr a Shanaka
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Zoo

Popis

#INDIE #NEWDELHI #CESTOVÁNÍ

Období

19.2.2018

Statistiky

  • 100 fotek
  • - zobrazení
  • 31 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
INDIE 2018 🇮🇳 - NEW DELHI - Zoo
Komentáře Přidat