THAJSKO 2014 🇹🇭 PATTAYA - Ripleys muzeum
Roberta Ripleyho fascinovaly odlišnosti, a tak jim dával prostor ve svých komiksech. To ho tak proslavilo, že mohl v roce 1933 otevřít první ze sítě bizarních muzeí s dvouhlavým dobytkem, třínohými lidmi a dalšími neobvyklými příslušníky lidské i zvířecí říše. Domy příšer a podivností si získaly své fanoušky a dnes jich je na celém světě několik desítek.
Robert LeRoy Ripley, král všeho divného

U zrodu muzea podivností stál Američan Robert Ripley, bavič, podnikatel, amatérský antropolog a především kreslíř komiksů. Ve dvacátých letech, tedy poté, co dovršil třicátý rok věku, se stal díky svým počinům slavným. V jeho komiksech hrály velkou roli právě podivnosti, které, ať už ve formě vyfotografovaných lidí, věcí, nebo jevů, sbíral. Lidem se toto neotřelé téma líbilo a Ripley mohl své podivnosti posbírané po celém světě později prezentovat i v rádiu a v televizi.
Ripley byl vcelku renesanční člověk, věnoval se spoustě aktivit, mimo jiné v USA popularizoval házenou, v níž se také stal mistrem státu New York. Mimochodem, ačkoliv tento sport okrajově proniknul i na některé americké univerzity, spousta obyvatel ho považuje za podivný, takže Robert Ripley se od svého hlavního koníčku v amerických poměrech příliš neodchýlil ani v tomto případě.
Jestliže si ťukáte na čelo a říkáte si, kdo asi tak mohl číst díla tohohle podivného chlapíka, pak vězte, že Ripleyho komiksy si získaly na 80 miliónů čtenářů po celém světě. Originalita se zkrátka vyplácí.
Mini Siam 
Projekt a dokumentace byla zahájena v roce 1985, a postaven byl v roce 1986 .Na počátku bylo postaveno 29 staveb. Celý areál je rozdělen na Mini Siam, kde jsou stavby z Thajska a Asie a Mini Europe, kde jsou nejvýznamnější stavby z celého světa. Tuto atrakci stojí za to navštívit. Za hodinu si prohlédnete stavby celého světa.
OPERA HOUSE: Austrálie
Sydney Opera house se nachází v přístavu v Sydney. Stavba trvala 19 roků Navržena byla architektem Jorn Utzon. Je to slavná plachetnice a shell- střecha byla inspirována palmovými listy.
ABUSIMBEL: EGYPT
Abu Simbel , místo dvou chrámů v jižním Egyptě, na řece Nilu, jižně od Aswon. Tento chrám byl zasvěcen Ramsese II na hlavních bohů Heliopolis, Memphis, a Théby. To je orientován tak, že paprsky vycházejícího slunce osvětlují sochy tří bohů a Ramsese II v nejvnitřnější svatyni. Menší chrám byl zasvěcen Ramsese II s jeho královnou Nefertari, a bohyní Hathor. Průčelí většího chrámu má čtyři sedící sochy Ramsese II, každý více než 20 m na výšku. Menší sochy Ramsese II, Nefertari, a jejich děti zdobí fasádu Nefertari chrámu. Byli neznámý na Západě až do roku 1812, kdy byly objeveny švýcarský cestovatel Johann Ludwig Burckhardt.
COLISEUM / COLOSSEUM: ITÁLIEKoloseum bylo postaveno za vlády císaře Vespasiana 72 nl a zasvěceno v roce 80 nl jeho syn Titovi. Koloseum je přes 160 m vysoké s osmdesáti vchody, koloseum mělo kapacitu více než 50.000 diváků. Veřejné akce jako jsou gladiátorské souboje, makety námořních bitev a divokých zvířat se konaly v Koloseu. Během soubojů bylo zabito 23,000 lidí. Bojovníci byli otroci, zajatci nebo dobrovolníci. Po 404 AD gladiátorské bitvy se již konala, ale zvířata, jako jsou lvi, sloni, hadi a panterů nadále masakrováni ve jménu sportu až do 6. století.
KATEDRÁLA GROUP OF PISA: ITÁLIE
Pisa známá pro svůj šikmý náklon věže se zvonicí, Campo dei Miracoli (Pole zázraků) komplex katedrál. Věž se začala naklánět když byly dokončeny pouze tři z osmi pater. Pisa se nachází v ústí řeky Arno. Je to jedno z nejstarších měst v Itálii, s etruskými kořeny sahajícími přes 3000 roků. Věž také sloužila jako observatoř v Pise, rodném městě astronoma, Galileo Galilei, který byl uvězněn inkvizicí za názor, že Země se točí kolem Slunce.
RAMA IX zavěšený most: BANGKOKDalší most přes řeku Chao Phraya, je součástí Tha Rua (Port)-Dao Khanong trasy. Je to nejdelší most v jedné rovině držený lanami. Celková délka je tři kilometry. Vzdálenost mezi jeho dvěma hlavními podpěrami, měřeno od Bangkoku strany na stranu Thonburi je 450 metrů.
Socha Svobody: USA
Socha Svobody postavena v roce 1886 stojí na Bedloe ostrově New York v přístavu, USA, která připomíná přátelství národů ve Spojených státech a ve Francii. Autorem je architekt Frederic Auguste Bartholdi. Stála 302 Ft vysoká, je zateplená více než 300 listy mědi.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ) - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

THAJSKO 2014 🇹🇭 PATTAYA - Ripleys muzeum

Popis

Louis Tussauds Wax Museum
Ripley’s Believe It or Not Museum
Mini Siam Pattaya #THAJSKO #PATTAYA

Období

zima 2013/2014

Statistiky

 • 100 fotek
 • - zobrazení
 • 5 se líbí

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Uzamčené album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIPZměny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotku či video tak objeví více lidí.
THAJSKO 2014 🇹🇭 PATTAYA - Ripleys muzeum
Komentáře Přidat