THAJSKO 2019 🇹🇭 PATTAYA - ART
Zdravíme všechny příznivce rajčete. Pojďte s námi na výstavu.
Každý rok se koná výstava na počest thajského krále v obchodním centru Centrál Festival na Beach Route.
Také byl připraven malý taneční program.
Před nástupem na trůn byl Vatčirálongkón od roku 1972 thajským korunním princem (a prvním následníkem trůnu). Korunním princem nadále zůstává i přes smrt svého otce a krále Pchúmipchona Adunjadéta dne 13. října 2016[2], odložení termínu nástupu na trůn zdůvodnil potřebou truchlit za zesnulého otce. Do jeho skutečného nástupu 1. prosince 2016 vládl zemi jako regent generál Prem Tinsulanonda (předseda královské rady).
Mahá Vatčirálongkón Bodindradebajavarangkun (thajsky: มหาวชิราลงกรณ; rtgs: Mahawachiralongkon; narozen 28. července 1952, Bangkok) je pod jménem Ráma X. od 13. října 2016 desátým králem Thajska z dynastie Čakrí. Mahá Vatčirálongkón je jediný syn thajského krále Pchúmipchona Adunjadéta (Ráma IX.) a jeho ženy královny Sirikit.
Manželství a rodina

3. ledna 1977 se korunní princ oženil s Soamsawali Kitiyakara (*1957), která byla jeho příbuznou z matčiny strany. Pár měl pouze jedinou dceru. Na konci sedmdesátých let začal Vajiralongkorn žít s herečkou Yuvadhida Polpraserth s níž měl 5 potomků. Manželství s princeznou Soamsawali bylo rozvedeno až v roce 1991, jelikož Soamsawali se dlouho nechtěla rozvést. Soamsawali i její dcera jsou nadále součástí královské rodiny.
Princezna Bajrakitiyabha (nar. 7. prosinec 1978)
Po rozvodu s princeznou Soamsawali se Vajiralongkornovou druhou manželkou stala v únoru 1994 Yuvadhida Polpraserth (*1962), se kterou udržoval vztah již od sedmdesátých let. Pár měl pět potomků: čtyři syny a jedinou dceru. Všichni potomci se narodili před sňatkem rodičů. Po roztržce v roce 1996 odjela princezna Yuvadhida s dětmi do Británie. Princ poté unesl svou dceru z tohoto manželství zpět do Thajska. Synové z tohoto manželství byli korunním princem po rozvodu zavrženi a žijí s matkou v USA.
Princ Juthavachara Mahidol (nar. 29. srpen 1979)
Princ Vacharaesorn Mahidol (nar. 27. květen 1981)
Princ Chakriwat Mahidol (nar. 6. únor 1983)
Princ Vatchrawee Mahidol (nar. 14. červen 1985)
Princezna Sirivannavari Nariratana (nar. 8. leden 1987)
Potřetí se korunní princ oženil 10. února 2001 se Srirasmi Suwadee (*1971). Pár spolu má jediného syna. Až po narození syna byl Srirasmi udělen titul princezny. Několik let žil pár odděleně, než došlo k rozvodu v roce 2014 v souvislosti s korupcí v její rodině.

Princ Dipangkorn Rasmijoti (nar. 29. duben 2005)
Ráma IX. byl také známým hudebním skladatelem, složil např. thajskou hymnu. Byl vášnivým fotografem, na mnoha portrétech je zobrazen s fotoaparátem v ruce.
Sirikit (* 12. srpna 1932, Bangkok jako Mom Rajawongse Sirikit Kitiyakara, zvuk) je thajská královna, manželka krále Bhumibola Adulyadeje (Rámy IX.).
Král Pchúmipchon Adunjadét (thajská transkripce : Phumiphon Adunyadet, thajsky: ภูมิพลอดุลยเดช; 5. prosince 1927 – 13. října 2016, Bangkok[1]) byl thajský král z dynastie Chakri vládnoucí pod jménem Ráma IX.. Vládl od 9. června 1946 a s dobou vlády 70 let a 126 dní byl nejdéle vládnoucím panovníkem v dějinách Thajska a svého času také nejdéle sloužící hlavou státu.
Otec královny Sirikit byl thajský velvyslanec ve Francii. Tam se také seznámila se svým budoucím manželem, který ve Francii studoval.
Narodil se roce 1927 ve Spojených státech, ve městě Cambridge ve státě Massachusetts, kde jeho otec, thajský následník trůnu, studoval medicínu. Za rok se však rodina krátce vrátila do Thajska, ale již roku 1933 se spolu s matkou odstěhovali do Švýcarska, kde navštěvoval francouzské školy v Lausanne. V roce 1945 začal studovat na Universitě v Lausanne, kterou dokončil již jako král v roce 1951. Tím se stal po zavraždění svého bratra Ramy VIII. v roce 1946.
Po ukončení studií se počátkem roku 1950 vrátil domů do Thajska. 28. dubna 1950 se oženil s Mom Chao Rajawongse Sirikit Kitiyakara. Mají 4 děti: princeznu Ubol Ratana Rajakanya, korunního Prince Maha Vajiralongkorn, princeznu Maha Chakri Sirindhorn a princeznu Chulabhorn Valayalaksana.
Panování

Byl zárukou stability na thajské nestabilní politické scéně, udržel si odstup od politiků a generálů a vyvaroval se toho, aby se znelíbil veřejnosti. Proto byl velmi oblíbený thajskou veřejností, což dokázaly například velkolepé oslavy 60. výročí nástupu Rámy IX. na trůn roku 2006. Kromě úcty Thajců střeží autoritu krále také zákon trestající znevažování monarchie. V Thajsku je přípustná kritika vlády, ne však panovníka a jeho rodiny.
Časopis Forbes zařadil Pchúmipchona Adunjadéta na vrchol svého „seznamu nejbohatších panovníků“ celková hodnota královského majetku byla v letech 2008 až 2014 odhadována na 30 miliard amerických dolarů. Královský majetek je ale spravován Kanceláří korunního majetku, která podléhá instituci koruny a nikoliv osobě Pchúmipchona Adunjadéta.
Pchúmipchon po roce 2006 trpěl zhoršením zdravotního stavu a stále více času trávil nemocnici. Pchúmipchon byl vysoce vážený většinou thajského obyvatelstva.
Po vystoupení jsem domluvil focení.  Naše kamarádka Marta a tanečníci.
Tak to bylo malé představení obrazů z výstavy. Mějte se fajn a v příštích albech na viděnou. Zdravíme Petr a Shanaka a Marta
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

THAJSKO 2019 🇹🇭 PATTAYA - ART

Popis

#THAJSKO #PATTAYA

Období

22.1.2019

Statistiky

  • 100 fotek
  • - zobrazení
  • 18 se líbí

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
THAJSKO 2019 🇹🇭 PATTAYA - ART
Komentáře Přidat