THAJSKO 2019 🇹🇭 PATTAYA KOH LARN
Zdravíme všechny příznivce rajčete. Dnešní výlet podnikneme na ostrov Koh Larn. Tak nasedat. Do přístavu nás zaveze tato krásná dívka.
My se ještě na balkoně nasnídáme a můžeme vyrazit.
A to už jsme přijeli taxíkem za 10,-BHT na začátek Walking Street. Musíme projít až do přístavu. Walking Street dopoledne je úplně k nepoznání, jak ho známe večer. Všechny podniky jsou zavřené a je klid a ticho. Také sexuální pracovnice odpočívají.
Potkáváme prodejce jídla na motorce.
Také zmrzlinář má zavřeno.
To už jsme v přístavu. Odtud odplouvaji lodě na ostrov Koh Larn. Jízda trvá asi 40 minut a stojí 30,- BHT. Můžete využít rychlolodě. Jízda za asi 650,- BHT, viděl jsem i za 1500,- BHT. Záleží na šikovnosti obchodníků koho lapí.
Na ostrov přijíždějí trajekty z mola Bali Hai. To je situované poblíž  Pattaya Walking St. na jihu Pattayi. Od Bangkoku je tato oblast vzdálená asi dvě hodiny jízdy. Trajekt návštěvníky vyloží na hlavním mole Koh Lan. Poté se musejí dopravit na některou z pláží. K tomu je možné využít místních dopravců nebo si zapůjčit kolo či motocykl. Přestože zde nenajdete žádnou pláž, v blízkosti mola stojí obydlená oblast s množstvím ubytování na výběr. Na ostrově jsou pouze dvě vesnice – Ban Ko Lan a Krok Makhan.
Na ostrově jsou pouze dvě vesnice – Ban Ko Lan a Krok Makhan. Koh Lan se pyšní šesti velkými plážemi a několika menšími.
Nejoblíbenější z nich se jmenuje Ta Waen. Tvoří ji 750 m bílého písku na severu ostrova, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet některou z aktivit, které jsou zde pro ně připraveny. Podobnou atmosféru pocítíte na pláži Samae. Ta je dlouhá 700 metrů a i zde se pohybuje velké množství turistů. Její poloha ji činí ideálním místem pro pozorování východu i západu slunce. Podél pláže najdete velký výběr restaurací i ubytování. Na nedalekém kopci stojí větrný mlýn. Je odtud také pozoruhodný výhled do okolí. Dostanete se sem pěšky nebo můžete vyjet kopec na motocyklu.
Klidnější místo s  menším provozem najdete na pláži Thong Lang ležící severovýchodně od Ta Waen. Ta je také velmi vhodná ke šnorchlování. O pláži Nual se dá říct něco podobného. Je velmi tichá a stojí za to prozkoumat vody v jejím okolí. I o pláži Tien platí, že se jí turistický ruch z velké části vyhýbá. Přesto nabízí mnoho atraktivních aktivit jako je jízda na banánovém člunu nebo vodním skútru, navíc je velice čistá.
Vítejte na ostrově Koh Larn.
Vše je připraveno pro turisty.
Koh Lan je poměrně malý ostrov dlouhý 4 km a širkoý 2 km. Nejvyšší kopec vyčnívá do nadmořské výšky zhruba 200 metrů. Na jeho vrcholu stojí budhistický chrám. Povrch ostrova je členitý a porostlý hustou vegetací. Ještě do nedávné minulosti se domorodí obyvatelé Koh Lan živili hlavně rybařením. Rybářské čluny se kolem ostrova pohybují dodnes, a pokud máte zálusk na pořádný úlovek, můžete si zajistit místo na jednom z nich. Chytat ryby nemusíte jen ze člunu. Strávit tichý večer s udicí v ruce na mole, kterých na ostrově najdete mnoho, má své kouzlo
Koh Larn je poměrně malý ostrov dlouhý 4 km a širkoý 2 km. Nejvyšší kopec vyčnívá do nadmořské výšky zhruba 200 metrů. Na jeho vrcholu stojí budhistický chrám. Povrch ostrova je členitý a porostlý hustou vegetací. Ještě do nedávné minulosti se domorodí obyvatelé Koh Lan živili hlavně rybařením. Rybářské čluny se kolem ostrova pohybují dodnes, a pokud máte zálusk na pořádný úlovek, můžete si zajistit místo na jednom z nich. Chytat ryby nemusíte jen ze člunu. Strávit tichý večer s udicí v ruce na mole, kterých na ostrově najdete mnoho, má své kouzlo
Durian.
Zastavila nás korejská turistika, že chce vyfotit. Taj Shanaka vyfotil turistiku a já taky.
Potom jsem je vyfotil oba.
My se přesouváme z pláže Tawaien na vedlejší pláž, kde není tolik turistů.
Vedle Tawaien  najdete klidnější pláž Sangwan s křišťálově průzračnou vodou a bílým pískem.
V těsné blízkosti Koh Larn leží dva malé ostrovy. Ko Sak má tvar písmene „C“ otevírajícího se na sever, podél zátoky se táhne pláž ve tvaru koňské podkovy. Od Koh Lan jej dělí jen o něco málo víc než půl kilometru
Druhý ostrov se nazývá Ko Krok a je od Koh Larn vzdálený asi 2 km.
V dálce moderní část Pattayi Jomtien s věží hotelu Pattaya park.
Pan kapitán
A jsme zpět v přístavu Bali Hai.
Mc Donald s arabským nápisem. To je síla. Už i tady se to šíří.
Ceník jsme vyfotografovali pro kamarády na Srí Lance. Budou se divit. 100 dkg královského humra stojí 295,-BHT. Na Srí Lance za to koupíte kilo.
My už jsme z celodenního výletu doma. Pěkně jsme si odpočinuli. Tak se mějte fajn. Zdravíme Petr a Shanaka
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

THAJSKO 2019 🇹🇭 PATTAYA KOH LARN

Popis

#THAJSKO #PATTAYA

Období

5.3.2019

Statistiky

  • 100 fotek
  • - zobrazení
  • 21 se líbí

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
THAJSKO 2019 🇹🇭 PATTAYA KOH LARN
Komentáře Přidat